سوالات متدوال

فرم ارسال سوال جدید

کاربر گرامی، سوال مورد نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید:
* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* متن سوال:
* کد امنیتی:
 • چگونه می توانم در بورس سرمایه گذاری کنم ؟

  پس از اقدام جهت کد اخذ کد بورسی از کارگزاری های رسمی و دارای مجوز  می توانید نسبت به خرید و فروش اوراق بهادار ، اوراق مشارکت و یا تسهیلات مسکن اقدام فرمایید.  
 • چرا سهمی را که خریده ام در پرتفوی خود نمی بینم ؟

  زمانی که کارگزار ناظر سهم شما کارگزاری غیر از مشاوران سهام باشد شما در پرتفوی خود این سهم را نمی توانید ببینید. ممکن است کارگزارناظر سهم شما مشاوران سهام نیز باشد ولی به دلیل افزایش سرمایه کارگزار ناظر سهم شما پاک شده باشد که در آن صورت هم باید تغییر کارگزار ناظر دهید .

 • چگونه می توان کد بورسی گرفت ؟

  برای اخذ کد بورسی می بایست به همراه شناسنامه و کارت ملی و مستند حساب بانکی خود به یکی از کارگزاری های بورس و فرابورس ایران مراجعه فرمایید. در صورتی که تمایل به خرید و فروش اوراق بهادار به صورت آنلاین دارید و از دانش کافی نیز برخوردار هستید، به همراه داشتن کپی مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر از دیپلم و همچنین داشتن 18 سال تمام الزامی است. 
  • - لازم به ذکر است کاربری آنلاین به صورت وکالتی قابل تخصیص نمی باشد.
 • چگونه می توان خرید و فروش آنلاین انجام داد ؟

  برای مشاهده راهنمای معاملات بر خط اینجا کلیک کنید 
 • هزینة دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار برای سهامدار به چه میزانی است؟

  مبلغی که خریدار برای سفارش‌های خرید می‌پردازد عبارت از 0/4 درصد ارزش خرید بابت کارمزد کارگزار و 0/15 درصد ارزش خرید بابت کارمزد گسترش بورس است. برای سفارش‌های فروش، علاوه بر کارمزد کارگزار و کارمزد گسترش بورس، 0/5 درصد از محل فروش بابت مالیات پرداخت می‌شود.