زمان عرضه اولیه « نطرین »

زمان عرضه اولیه « نطرین »
روند ورود شرکت های جدید به بازار سهام بعد از گذشت 1.5 ماه از آخرین عرضه در حالی از این هفته آغاز می شود که پس از 5 شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود، پتروشیمی پارس و کشت و دام قیام اصفهان، نوبت ششمین شرکت جدید تعیین شد.

براین اساس، عطرین نخ قم پس از گذشت ۷ ماه از درج نماد در بازار دوم معاملات فرابورس،با اطلاعات جدید ارایه شده از سوی حسابرس در مورد بدهی  و شمولیت گذر زمان از تاریخ پذیرش دوباره 12 تیر سال جاری پذیرش و از ۲۹ مرداد در گروه منسوجات و زیرگروه آماده سازی، ریسندگی نخ و پارچه بافی در فهرست نرخ‌های فرابورس درج شد.

به این ترتیب مقرر شده 15 درصد از سهام «نطرین» با سرمایه 10 میلیارد تومانی معادل 15 میلیون و 6 هزار و 450 سهم در روز سه شنبه 20 تیر در بازار دوم معاملات فرابورس به روش ثبت سفارش عرضه اولیه شود.

در این واگذاری محدوده قیمت هر سهم «نطرین» 468 تومان تا 491.4 تومان و هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر 300 سهم است. سقف تعهد خرید 50 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه است که 33.34 درصد بر عهده کارگزاری عرضه کننده و  16.66 درصد سهام قابل عرضه را شخص حقیقی متعهد می‌شوند.

طبق بررسی‌ها، عطرین نخ قم به عنوان دومین شرکت خانواده مقدم و سیزدهمین شرکت از گروه گلریز قم ،بهمن 93 با حضور علی لاریجانی؛ رییس مجلس افتتاح شده و 99 درصد سهام آن متعلق به فردی بنام حامد مقدم (رییس هیات مدیره) است که با 100 نیروی کار ، بزرگترین و متنوع ترین واحد تابندگی کشور از نظر نوع تولیدات به شمار می‌رود.

این شرکت درنظر دارد پس از گذشت 6 ماه از تاریخ عرضه اولیه 15 درصدی،5 درصد دیگر از سهام را نیز واگذار کند.

1397/06/18
کلید واژه: عرضه اولیه -